رژیم غذایی برای پوست سالم

تاثیر رژیم غذایی بر پوست

یک پوست سالم و درخشان چیزهای زیادی در مورد پوست و رژیم غذایی شما می گوید. وضعیت پوست ما منعکس کننده چیزی است که می خوریم و اهمیت مراقبت از خود را از درون به بیرون برجسته می کند. غذا سوخت است و بدن ما زمانی بهترین عملکرد را دارد که غذای سالم، متعادل و مغذی برای آن فراهم کنیم.

در حالی که بسیاری از ما در مورد میزان غذای مصرفی خود آگاه هستیم می بایست از یک رژیم غذایی پوست سالم نیز برای داشتن پوستی زیبا، سالم و درخشان اگاه باشیم. برای کسانی که تصمیم به تغییر رژیم غذایی خود می گیرند، خواه کاهش وزن و یا انتخاب مواد غذایی سالم‌تر، آگاهی از تأثیر رژیم غذایی بر پوست حائز اهمیت است.

رژیمی که از غذاهای آماده و کربوهیدرات های تصفیه شده تشکیل شده است می تواند به مرور زمان باعث التهاب خفیف در بدن و تشدید مشکلات پوستی مانند آکنه شود.

در حالی که بسیاری از ما می دانیم که یک رژیم غذایی ناسالم برای پوست ما مضر است، آیا می دانستید که رژیم غذایی در مبارزه با اثرات آسیب خورشید (اشعه UV) بر روی پوست ما نقش دارد؟ قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث تشکیل رادیکال‌های آزاد می‌شود که می‌تواند منجر به آسیب به ساختار و استحکام پوست مانند تخریب الاستین و کلاژن پوست در طی یک دوره زمانی گردد، این امر می‌تواند منجر به خطوط و چین و چروک‌های برجسته‌تر شود!

بنابراین، داشتن پوستی سالم چگونه با رژیم غذایی شما مرتبط است؟ خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان، مانند میوه ها و سبزیجات رنگارنگ، به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند و حتی برخی از مطالعات نشان داده اند که می توانند به بهبود بافت پوست نیز کمک کنند.

گروه های غذایی کلیدی که برای داشتن پوستی جوان بهتر است از آنها آگاه باشید و گروه های غذایی که باید از آن ها اجتناب کرد

ماهی منبع سرشاری از پروتئین است (که برای تولید کلاژن و الاستین ضروری است و پوست شما را نرم نگه می‌دارد) و حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که برای سلامت پوست و کاهش التهاب شناخته شده است. میوه‌ها و سبزیجات نارنجی یا قرمز رنگارنگ بیشتر رنگ خود را از ترکیباتی به نام کاروتنوئیدها دریافت می کنند که برخی از آنها می توانند به ویتامین A تبدیل شوند که به منظور تکثیر سلول های پوست ضروری است. آنها همچنین منبع عالی ویتامین C هستند که به منظور ساخت کلاژن ضروری است. کاروتنوئیدها و ویتامین C آنتی اکسیدان هستند و به مبارزه با رادیکال های آزادی که ممکن است به پوست ما آسیب برساند و باعث علائم پیری زودرس شود،کمک می کنند. .

از کربوهیدرات ها و قندهای تصفیه شده خودداری کنید، این قندها شامل شیرینی، نان سفید، برنج سفید، نوشیدنی های شیرین و بسیاری از غلات صبحانه می شود. این غذاها را با کربوهیدرات های خوب مانند سبزیجات سالم، غلات کامل و آنتی اکسیدان های مبارزه کننده با چین و چروک موجود در میوه ها که دارای شاخص گلیسمی پایین تری هستند جایگزین کنید که به نوبه خود، بار کلی کربوهیدرات را در رژیم غذایی شما کاهش می دهد.

در حین رژیم، ضروری است که بدن شما آب کافی دریافت کند. هیدراته ماندن برای اینکه مواد مغذی به سلول های پوست شما برسد بسیار مهم است. از نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید و از آب یا چای سبز که به عنوان منبع عالی آنتی اکسیدان شناخته می شود، لذت ببرید.

جدول محتوایی