پاک کردن آرایش صورت

حتما پیش آمده که تا دیر وقت کار کنید، تا دیروقت بیرون باشید و یا حین تماشای فیلم چرت بزنید. مهم نیست دلیلش چیست، آنقدر در طول روز خسته می شوید که نمی توانید آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید.

چگونه آرایش روی پوست شما تأثیر می گذارد

پوست شما از خواب به عنوان زمانی برای بهبودی از استرس های مختلف در طول روز استفاده می کند. همچنین از خواب برای ریختن و بازسازی سلول های خود استفاده می کند. با گذاشتن لایه ای از آرایش، مانعی در برابر فرآیند لایه برداری و بازسازی طبیعی پوست خود ایجاد می کنید. علاوه بر این، آرایش در واقع به رادیکال‌های آزاد موجود در محیط می‌چسبد (اغلب ناشی از آلودگی)، بنابراین پاک نکردن آرایش به این ناخالصی‌های مضر فرصت بیشتری برای آسیب رساندن به پوست شما می‌دهد. ثابت شده است که رادیکال‌های آزاد کلاژن را تجزیه می‌کنند که در طول زمان منجر به خطوط ریز و پیری زودرس می‌شود.

چگونه آرایش روی چشمان شما تأثیر می گذارد

خوابیدن با آرایش می‌تواند به‌خصوص به حساس‌ترین نواحی صورت شما یعنی چشم‌ها آسیب برساند. خوابیدن با آرایش چشم شما را در معرض خطر التهاب چشم، عفونت، قرمزی پلک و حساسیت قرار می دهد. این امر می تواند ناشی از مالش ذرات آرایش بر روی سطح چشم شما باشد.

اهمیت پاک کردن آرایش

متخصصین پوست توصیه میکنند خانم ها بعد از ظهر صورت خود را بشویند. این امر کمک می کند تا مطمئن شوید که تمام لوازم آرایش از روی پوستتان پاک می شود. توصیه میشود افرادی که پوست چربی دارند از شوینده هی مخصوص پوست چرب استفاده کنند و افرادی که پوست خشک و حساسی دارند از شوینده های ملایم و فاقد سولفات استفاده کنند.

جدول محتوایی